Kredi kartı borcu ödemenin alternatif yolları

kredi kartı borcu ödemeKredi kartı borçları, günümüzde birçok ailenin önemli sorunlarından birisidir. Ülkemizde kredi kartı kullanmayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Tüketicilerin çeşitli bankalardan aldıkları kartların yanlış kullanımıyla ödeyemeyecekleri borcun altına girmektedirler.
Birçok aile, kredi kartlarıyla yaptıkları alışverişlerin faturalarını ödemekle zorlanmaktadırlar. Bankaya olan borcunuz, her ay belirli faiz oranlarıyla artmaktadır. Asgari tutarı ödememeniz halinde ise borcunuz giderek artmaktadır. Bankaya borç ödenecek olan borcunuz birkaç milyarı geçtiği durumda ödenmesi kart borçlularına sıkıntılı bir sürece girmesine neden olur. Birçok tüketici bu gibi durumlarda tüketici kredisi almayı dener ve çoğunlukla banka tarafından reddedilir.

Kredi kartı borçları birçok kişiyi maddi ve manevi yönden çöküntüye neden olmaktadır. Kart borçlularının tüketici kredisi alamadıkları durumlarda borçlarını ödeyebilmeleri için yeni bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistem yasal ve güvenilir bir yoldur. Birçok kart borçlusu, kredi kartı borç taksitlendirme sistemi ile kredi kartı borcundan kurtulabilir.
Kredi kartı borcu olan kişiler için, bankalardan tüketici kredisi alamadıkları durumda “kredi kartı borcu ödeme” sistemini kullanabilirler. Bunun için firmalar, sizden kefil ya da bir senet istememektedirler. Bunun yerine, sizin kredi kartını yanınızda bulundurmanız yeterlidir. Firma, sizin yerinizi kredi kartınızı öder. Siz de firmaya olan borcunuzu taksitle geri ödersiniz. Kredi kartı borcu taksitlendiren birçok firma bulunmaktadır. Tüketici, firmaya bankaya ödeyeceği faiz miktarından daha azını firmaya öder. Böylece tüketici, aylık anaparanın asgari ödemesi yanında faizin de asgari tutarını ödemekten kurtarır.

 

Kredi kartı borç ödeme sistemi, kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilere alternatif bir ödeme sistemi sunmaktadır. Bu sistemde, kart borcu olan kişi, bankaya ödemekle yükümlü olduğu borcun yanı sıra geciken aylık ödemelerin de faizini ödemek zorundadır. Bu, fazla geliri olmayan kişiler için ek yük demektir. Fakat, kart borcunu kart borçlusu adına kapatan firmalar, bütçelerini aşan borçlarını ödemede kolaylık sağlamada bir seçenek olarak görülmektedirler. Kredi kartı borcunuzu sizin adınıza ödeyen firmalara istediğiniz taksitte ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı borcunu taksitlendirme sistemi, bankadan kredi başvurusu reddedilmiş kişiler için alternatif bir çözüm yöntemi olarak sunulmaktadır.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi