Kredi kartı taksitlendirmenin avantajları nelerdir?

kredi kartı taksitlendirme avantajlarıGünümüzde yaygın kullanılan kredi kartları kimi zaman gelir göz önünde bulundurulmadan kimi zaman da mecburi ihtiyaçlar yüzünden limitini aşan harcamalar için kullanılıyor.  Gelir harcama dengesi bir türlü oturtulamadığından gerekli kredi kartı borç ödemeleri yapılamıyor. Önceleri ödeme miktarı sadece asgari tutar ödenmeye başlanıyor. Ekstrenin tamamının ödenmemesi sonucu gittikçe katlanan faiz yüzünden kredi kartınıza hiçbir ödeme yapamaz hale geliyorsunuz. Ve kendinizi banka yetkilisiyle veya banka avukatıyla konuşurken buluyorsunuz. Banka yetkilileri ve banka avukatlarından bıkan kredi kartı kullanıcıları için yeni bir kurtuluş yolu son dönemde çok konuşuluyor. Reklâmlarını ve tanıtımlarını gördüğümüz pek çok firma kredi kartı borcu taksitlendirme sistemi ile tüm borcunuz sizin adınıza bankaya ödeniyor.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizi anladığınız bir noktaya geldiğinizde bu firmalardan biriyle zaman kaybetmeden irtibata geçmelisiniz. Bu “kredi kartı borcu taksitlendirme” sisteminin avantajları nedir? Bu sistemden yararlanırken, kullanıma açık ancak borcu olan kartınız bankanın uygulayacağı faiz oranlarından düşük oranda bir vade farkıyla taksitlendirilir. Kartınıza ait toplam borç ve vade farkı tutarı toplamını eşit taksitlere bölerek ödersiniz. Bir veya daha fazla kartınızın toplam borcundan aynı anda ve tek seferde kurtulabilirsiniz. Böylece her hesap özeti döneminde asgari ödeme tutarını ödediğiniz için ana borca uygulanan faizden kurtulacaksınız. Dönem dönem kredi kartı taksitlendirme yapan firmaların uyguladığı taksit erteleme kampanyaları size ayrıca ödeme rahatlığı getirecektir. Kartınızın hangi bankaya ait olduğu, kredi kartınızın visa ya da master kart oluşu bu sistemden yararlanmanız için bir önem taşımıyor. Ancak her bankanın uyguladığı faiz oranının farklı olduğunu ve dolayısıyla da borcun her banka kartınıza farklı yansıyacağını unutmamalısınız. Kullanılır durumda olan kart borcunuz çok gecikmeden kapatıldığından dosyanızın takibe alınması, avukata verilmesi gibi durumlarda uygulanan masraf ve ilave faizlerden de kurtulacaksınız.

Eğer bu sistemden geç haberdar olduysanız ve takipte veya avukatta borcunuz olan bir kartınız varsa yine de çok geç sayılmaz. Kullanıma açık ve yeterli limiti olan başka bir kredi kartınız varsa borcu olan kartınızı kapatmak üzere kredi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi